Poezja Ma Głos

Stowarzyszenie Autorów Polskich o Warszawski II

STOWARZYSZENIE AUTORÓW POLSKICH ODDZIAŁ WARSZAWSKI II

Marek Kubicki

Marek Kubicki (rocznik 1969) – urodzony w Łodzi. Jest absolwentem XXIII Liceum Ogólnokształcącego. To w liceum zaczął pisać wiersze. Potem zamilkł na 18 lat, związany z inną działalnością artystyczną (Państwowy Teatr Muzyczny). Debiutował w roku 2020 wydając pierwszy tomik poetycki pod tytułem „Sercopis”. Ma w swoim dorobku jeszcze trzy: „Rozmowy serc” (2020) , „Personifikacja czasu” (2021) oraz „Listy z jawy do snu” (2022).
Jest laureatem II nagrody w III edycji ogólnopolskiego konkursu poezji dla Dzieci imienia Wandy Chotomskiej „Przylecę do was na skrzydłach marzeń” w 2020 roku oraz III miejsca w kategorii poezja Międzynarodowego Konkursu Literackiego ROZŁOGI / ROZHL`ADY 2021. Zdobył również wyróżnienie w VI Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim Wiersza klasycznego „o Buławę Marszałka” w roku 2021 oraz w XVI Ogólnopolskim Konkursie Satyrycznym „o Statuetkę Stollema” 2021.
Jego wiersze można usłyszeć na falach Radia Guardian w audycji Pióro Feniksa, oraz w interpretacji Janiny Gazdy , a także Roberta Tondery – aktora Teatru Rampa (Czytam Wasze Wiersze).