Poezja Ma Głos

Stowarzyszenie Autorów Polskich o Warszawski II

STOWARZYSZENIE AUTORÓW POLSKICH ODDZIAŁ WARSZAWSKI II

Lidia Lewandowska-Nayar

Autorka tekstów satyrycznych, lirycznych i piosenek. Artystka kabaretowa i aktorka.
Z zawodu tłumacz angielskiego, z wykształcenia orientalistka.
Ukończone szkoły artystyczne: Szkoła Przygotowania Aktorskiego SPA, Studium Aktorskie ROE, Szkoła Piosenki Elżbiety Zapendowskiej.
Członek Stowarzyszenia Autorów Polskich, Związku Autorów i Kompozytorów ZAKR i Towarzystwa Tłumaczy Prawniczych i Specjalistycznych TEPIS.
Wielokrotna uczestniczka warsztatów literackich, plenerów i zlotów organizowanych przez Stowarzyszenie Autorów Polskich i ZLP. Autorka przekładów średniowiecznej indyjskiej poezji religijno-miłosnej autorstwa poetki-mistyczki Miry Bai. Kilkakrotnie brała udział w Międzynarodowym Zlocie Poetów Polskiego Rodowodu w Wilnie.
Tworzy autorskie programy satyryczno-muzyczne, które prezentuje w domach kultury, bibliotekach, klubokawiarniach, miejscach aktywności lokalnej. W 2020 r. realizowała projekt w ramach stypendium MKiDN Kultura w sieci pt. „Gdzie się podziały tamte kabarety?” przybliżający dorobek kabaretów 20-lecia międzywojennego i epoki PRL-u.
Od 2018 do 2020 należała do zespołu teatralnego pod nazwą „Monolog Interaktywny” przy Staromiejskim Domu Kultury. W teatrze tym zadebiutowała w przedstawieniu “Café pod Minogą”. Jest laureatką wielu konkursów satyrycznych i wokalnych.
Współpracuje z Galerią “Piecowa”, gdzie ubogaca swoją twórczością wernisaże i finisaże.