Poezja Ma Głos

Stowarzyszenie Autorów Polskich o Warszawski II

STOWARZYSZENIE AUTORÓW POLSKICH ODDZIAŁ WARSZAWSKI II

Aneta Jasłowska

Aneta Jasłowska – urodziła się 07.06.1980 r. w Trzebiatowie. Mieszka we Wrzosowie, gmina Kamień Pomorski. Z poezją związana jest od pierwszych lat szkolnych. Inspiracji szuka w muzyce, malarstwie, przyrodzie, ludziach, a przede wszystkim w swoim życiu i codziennych sprawach. Poezja dla autorki jest jak czysta kartka, na której zostawia zwierciadło swojej duszy. Jest azylem, w którym uwalnia zapach zdań, które tkwią głęboko w każdej najdrobniejszej myśli. To pasja, która bezpretensjonalnie pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie. Autorka pisze, bo kocha taniec fraz, ekspresję słowa, studnię pomysłów i wycieczkę z liryką pod ręką. Mimo zapracowania i intensywności życia znajduje namiastkę swojego raju, w którym kartka przyjmuje każdą najdrobniejszą myśl. Trzyma się zasady, że im więcej dobra z siebie damy, tym więcej do nas wróci. Fascynuje się nadmorskim klimatem, fotografią i poezją, która jest jej drugim domem. Bierze życie takim, jakie jest, uwalniając z siebie wiele ciepła, wrażliwości, otwartości i nadziei na lepsze jutro. Ta niepoprawna romantyczka, z sercem na dłoni odnajdzie się w każdym towarzystwie. Skromna, przeciętna a zarazem ambitna i dążąca wytrwale do celu.

W 2007 r. za prowadzenie bloga została nagrodzona wycieczką do Hiszpanii. Od 2009 r. publikuje w internecie, gdzie jej poezja wzbudza żywe zainteresowanie czytelników. Brała udział w różnych konkursach związanych z promocją, w których również została wyróżniona przez jury. W 2019 r. zaprezentowała swoją poezję w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece w Kamieniu Pomorskim oraz w Klubie Seniora działającym przy kamieńskim Kole PZERiI. Udziela się na portalu www.poetyckie-zacisze.pl pod pseudonimem „Niteczka” oraz na www.piszemy.pl jako „Motysia”. Swoje wiersze zamieszcza także na Facebooku, na autorskiej stronie „Na Fali Słowa”.

W czerwcu 2020 r. wydała swój debiutancki tomik Na Fali Słowa.

Wzięła udział w projekcie Antologii:

– Antologia Poezji Sekrety Kobiecej Duszy 2 (kwiecień 2020 r.)

– Antologia Poezji Czarodzieje Pióra (lipiec 2020 r.);

– Antologia Poezji Dotyk Piękna III (czerwiec 2021 r.);

-Antologia Magia Wersów – Odcienie (październik 2021 r.);

-Antologia dla dzieci My się zimy nie boimy (grudzień 2021 r.)

-opublikowane dwa wiersze w tygodniku ANGORA – „Niejednolitość osobowości” – nr 38 z 20.09.2020 oraz  „Ażurowe skrzydła” – nr 45 z 8.11.2020;

Otrzymała:

ROK 2020

– wyróżnienie honorowe IV edycji Małopolskiej Nagrody Poetyckiej „Źródło” (wrzesień 2020 r.);

– II miejsce w II Wolbromskiej Jesieni Poetyckiej pod hasłem „Piękna nasza Polska cała. Wspomnienia z podróży” (październik 2020 r.);

-wyróżnienie w VIII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Michała Witolda Gajdy (listopad 2020 r.);

-III miejsce w V Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim Wiersza Klasycznego „O buławę Marszałka” (grudzień 2020 r. );

-I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „To przemijanie ma sens” – Dzielnicowy Dom Kultury w Piekarach Śląskich (grudzień 2020 r.)

ROK 2021

-wyróżnienie do pokonkursowej Antologii BIAŁEGO KRUKA 2020 – III Ogólnopolski Konkurs Poetycki na Wiersz Klasyczny o Statuetkę Białego Kruka im. Mariana Janusza Kawałki Rejowiec 2020 (styczeń 2021 r.)

-wyróżnienie w XIV Konkursie Twórczości Miłosnej „Ja Cię kocham, a ty pisz” (luty 2021)

-wyróżnienie drukiem w I Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim Wiersza Klasycznego WYSOKIE rymowanie (wrzesień 2021)

-WYRÓŻNIENIE w II Festiwalowym Konkursie Wiersza Obrazkowego Świdnicki Dom Kultury (październik 2021)

-II miejsce w kategorii wiersz miłosny – VI Ogólnopolski Konkurs Poetycki Wiersza Klasycznego „O Buławę Marszałka” (listopad 2021)

-III miejsce w kategorii wiersz dowolny – VI Ogólnopolski Konkurs Poetycki Wiersza Klasycznego „O Buławę Marszałka” (listopad 2021)

-wyróżnienie w IX ogólnopolskim konkursie poetyckim im. Michała Gajdy (grudzień 2021)

ROK 2022

-I miejsce – Turniej Jednego Wiersza pod hasłem „Pocałunek” Stowarzyszenie Autorów Polskich Oddział Warszawski II, Teatr Poezji, Muzyki i Sztuki „Witraże” (luty 2022)