Poezja Ma Głos

Urodziła się 4 listopada 1981 roku w Knurowie.
Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Opolskim oraz studia podyplomowe w zakresie bibliotekoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.
Przez czternaście lat była nauczycielem języka polskiego w szkole podstawowej i gimnazjum w Czerwionce – Leszczynach. W 2019 roku spełniła jedno ze swoich największych marzeń i przeprowadziła się w góry. Obecnie pracuje w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Bielsku – Białej – Filia w Żywcu.
Uwielbia książki, horrory, muzykę i sport. Kocha zwierzęta, szczególne miejsce w jej sercu zajmują koty. Przez pewien czas śpiewała w Chórze „Hiacynt” na terenie gminy Czerwionka – Leszczyny.
Wiersze zaczęła pisać w czasach liceum. Poezja to jej sposób na schowanie się w swoim świecie, w takiej własnej, jak ją nazywa, „ciszoprzestrzeni”. Utwory publikuje na Portalu Poetyckim „Twoje Wiersze” (pod pseudonimem Coffee_81) oraz na stronie facebookowej „Poetyckie poddasze”.
Osiągnięcia literackie:
– udział w finale II Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „O złote cygaro Wilhelma Szewczyka” w 1998 roku,
– publikacja wierszy w Almanachu Poetyckim „Znaki zapytania” (Oficyna Wydawnicza „TAD – AD”) w 2008 r.,
– I miejsce w IV edycji „Konkursu o Anioła Poezji” – Portal Poetycki „Twoje Wiersze”,
– nagroda: „Wiersz Miesiąca – 2021 – 10” – Portal Poetycki „Twoje Wiersze”,
– publikacja wierszy w „Impresjach Bibliotecznych” – czasopiśmie wydawanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Bielsku – Białej,
– udział w poetyckiej audioantologii „Nastroje” (wyd. Aneta Mazurek – Studio Otwarte i Cezary Papaj (pomysłodawca projektu) – Poezja Ma Głos, 2022),
– II miejsce w Turnieju Jednego Wiersza „Kwiat paproci” – Stowarzyszenie Autorów Polskich Oddział Warszawski II (2022 r.).

AUDIOANTOLOGIA