Poezja Ma Głos

fotografia: Wojtek Polaczkiewicz

Urodzona w 1979 roku  autorka około sześćdziesięciu książek dla dzieci (m.in. „Wczoraj i Jutro”, „Coś i Nic”, „Prawy i Lewy”, „Trzy życzenia”, „Marzenie”, „Po nitce do kłębka”, „O pewnym smoku, a nawet kilku”, „Pafnucy, ostatni smok”, „Plosiaczek”, „Abstrakciki”, „Detektyw Bzik”, „Językowe wygibasy”). Niektóre z tytułów doczekały się tłumaczeń na chiński, koreański, rosyjski, hiszpański i czeski.
Ukończyła Zarządzanie i Marketing na Politechnice Wrocławskiej. Jest autorką scenariuszy dla nauczycieli w ramach ogólnopolskich programów edukacyjnych, m.in.: „Moje Miasto Bez Elektrośmieci”, „Działaj z ImPETem”, „Drużyna Sir PETera”.
Na stałe współpracuje z czasopismem dla dzieci niewidomych i niedowidzących „Promyczek”. Od lat w dolnośląskich przedszkolach i szkołach organizuje spotkania promujące czytelnictwo. Uwielbia podróże, poezję, truskawki, malarstwo abstrakcyjne i wędrówki po górach, podczas których ładuje swoje „pisarskie baterie”. To właśnie tam, w ciszy i z dala od zgiełku miasta do głowy przechodzą jej najdziwniejsze literackie pomysły.
Książka „Coś i Nic” zdobyła główną nagrodę jury w konkursie Przecinek i Kropka 2020 na najlepszą książkę dziecięcą w kategorii 6-8 lat. Znalazła się również na Pokonkursowej Liście BIS konkursu Książka Roku 2020 PS IBBY w kategorii dla dzieci od lat trzech/czterech. Otrzymała także prestiżowy tytuł Białego Kruka 2021 (The White Raven) i trafiła na coroczną międzynarodową listę rekomendacyjną Internationale Jugendbibliothek.
Na Pokonkursowej Liście BIS Książka Roku 2021 PS IBBY w kategorii beletrystyka znalazło jej „Wczoraj i Jutro”.
W 2017 roku „Detektyw Bzik” zdobył nominacje w kategoriach: Najlepsza Książka na Zimę i Najlepsza Książka na Gwiazdkę w konkursie organizowanym przez portal granice.pl.
W 2009 r. za wiersz „Zemsta” została wyróżniona drukiem w I edycji Ogólnopolskiego Turnieju Twórczości Satyrycznej im. Aleksandra hr. Fredry w kategorii FREDRASZKI zorganizowanego przez Miejski Dom Kultury Szopienice – Giszowiec. Pisze poezję dla dorosłych. Publikuje w kwartalniku „Artis”, „Ypsilon” i portalu „Poezja na Każdy Dzień”. Jej wiersze zagościły m.in. w antologiach: „Wwierszowzięci”, „Uskrzydleni” oraz polsko-hiszpańskiej antologii „Gwiazdozbiór Pegaza 2022”.
Należy do Grupy Literycznej Na Krechę.

Debiutowała tomikiem „Lepidoptera”, który ukazał się nakładem wydawnictwa Mamiko.

Książki Autorki:

Wydawnictwo Widnokrąg

Wydawnictwo Alegoria

Wydawnictwo Wilga

Wydawnictwo SBM

Wydawnictwo OVO

Do nabycia w księgarniach:

Empik

Tania książka

Dobre książki

Gandalf

Świat książki

czytam

Tomik „Lepidoptera”

Audioantologia "Nastroje"