Poezja Ma Głos

Joanna Baranowska – mediatorka, trenerka komunikacji, wolontariuszka, nauczycielka z pasją.
Autorka jest mamą dwóch wspaniałych córek, którym dedykuje swoje myśli.
Podejmuje aktywności artystyczne: teatralne, plastyczne, pisze bajki i wiersze, nie tylko dla dzieci.
Jest autorką tekstów do piosenek.
Zajmuje się również tworzeniem ,,mazów”, które z powodzeniem wykorzystuje w pracy, poruszając wyobraźnię odbiorcy.
Chętnie inspiruje, towarzyszy, wspiera.
Promuje metody budujące porozumienie i rozwiązujące konflikty.
Wprowadza, między innymi, ideę ,,Porozumienia bez przemocy” oraz model SNO, a także metody coachingowe. Minimediacje oraz coaching rodzicielski traktuje jako ważny fundament dobrego życia.
Wierzy, że chęć zrozumienia, uważnego zatrzymania i poddania się refleksji to droga do budowania świadomości i dbałości o siebie oraz o innych. Ciekawość, otwartość i miłość to wartości, które stara się pielęgnować w relacji ze sobą i drugim człowiekiem.
Joanna Baranowska jest autorką kilku tomików wierszy.
W 2019 roku wydała, dzięki i dla Fundacji „Mamy Serce” (Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii Wad Wrodzonych Serca ICZMP), tomik ,,Dla dzieci”, w którym nawiązała do wielu ważnych, nie tylko dla najmłodszych, treści oraz wykorzystała rysunki własnych dzieci, Gabrysi i Basi.
W 2021 roku pojawił się kolejny tomik ,, Echo chwil”, w którym został zapisany efekt rozważań autorki, powstałych także dzięki spotkaniom z wieloma osobami, z którymi komunikowała się, nawiązała różne, zawsze ważne, cenne relacje.
W 2022 roku wydała kolejny zbiór myśli ,,Bliskie spotkania”, w którym można znaleźć oszczędne, ale
i wymowne słowne obrazy, odzwierciedlające sposób, w jaki mogą oddziaływać na człowieka różne stany, sytuacje, uczucia. Ten tomik ceni szczególnie ze względu na współpracę z córką Barbarą Baranowską, która jest autorką większości załączonych w nim zdjęć.
W 2022 roku dołączyła do grupy autorów audioantologii ,,Nadzieja”, wydawnictwo: „Poezja Ma Głos”, „Studio Otwarte Aneta Mazurek”.
Jej najnowsze realizowane marzenie to nagranie piosenek z własnymi tekstami – nagranie płyty wraz
z zespołem Arete – cel charytatywny.
W grudniu 2022 miała miejsce premiera pierwszej piosenki z projektu ,,Marzenia do spełnienia”, zatytułowanej „Bardzo blisko”. W marcu 2023 roku pojawił się drugi utwór ,,Sięgaj po tę miłość”.

Myśli zapisane w najnowszym tomiku ,,Ona jedna” są kolejną próbą oddania różnych życiowych wątków. Wyraźnie wyłaniają się te, które nacechowane są chęcią czerpania piękna z codzienności, piękna, które nas niezmiennie otacza, które mimo wszelkich trudności uczymy się wciąż na nowo odkrywać
i doceniać.

Joanna Baranowska
"Ona jedna"